Jeśli brakuje Ci jednego,  kilku albo nawet wszystkich zębów i nie chcesz nosić ruchomych uzupełnień protetycznych, implanty to idealne rozwiązanie dla Ciebie!!!

Są to tytanowe „śrubki” umieszczane w kości w miejscach po utraconych zębach, które pełnią rolę korzeni, na których następnie są na stałe mocowane porcelanowe zęby. Implant wprowadza się po minimalnym odsłonięciu kości, w której wykonuje się otwór w celu wprowadzenia w to miejsce wszczepu. Po kilku miesiącach, potrzebnych do zrośnięcia się implantów z kością (w zależności od miejsca od 3 do 6 miesięcy), odsłania się je i za pomocą specjalnych łączników, mocuje się na nich porcelanowe-przypominające wyglądem naturalne- zęby. Zabieg implantacji jest całkowicie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Wprowadzenie pojedynczego implantu można porównać do ekstrakcji zęba jedno korzeniowego, jest to więc zabieg prosty i nie wymagający narkozy. Implanty stanowią najbardziej zgodną z naturą metodę uzupełnienia braków w uzębieniu, są także doskonałym rozwiązaniem zapewniającym stabilne mocowanie protez zębowych. Ich trwałość, a także łatwość, z jaką są przyjmowane przez organizm sprawia, że jest to rozwiązanie długoczasowe i bezpieczne. Za sprawą mocnego zrostu z kością zęby na implantach funkcjonują identycznie jak naturalne i są całkowicie nie do odróżnienia od sąsiadujących zębów.
Czas funkcjonowania implantów nie jest ograniczony żadnymi barierami.

Same plusy, zero minusów!!!

  • Ograniczają możliwość uszkodzenia sąsiednich zdrowych zębów (szlifowanie po korony i mosty)
  • pozwalają uniknąć kłopotów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami (wyjmowane luźne protezy, używanie klejów do protez)
  • umożliwiają spożywanie zróżnicowanych pokarmów, wpływając tym samym pozytywnie na nasz układ pokarmowy oraz dietę
  • zapewniają pełen komfort, dzięki temu, że są stabilne oraz wyglądają i są odczuwane jako naturalne zęby
  • przywracają pacjentowi piękny, zdrowy i naturalny uśmiech
  • w perspektywie czasu okazują się być najbardziej oszczędnymi uzupełnieniami

Nie ma nic lepszego do uzupełnienia braków zębowych!